top of page

Agroexpo

TARIM FUARCILIĞINDA TÜRKİYE’NİN EN DENEYİMLİ ADRESİ; ORİON FUARCILIK A.Ş.

 

1986 yılında kurulan “Orion Fuarcılık Tanıtım Hizmetleri A.Ş.”, uzmanlık alanı olan tarım ve hayvancılık fuarı organizasyonlarındaki yolculuğuna İzmir ve Denizli fuarlarıyla devam etmektedir. 1993 yılında Türkiye’nin ilk tarım fuarını Söke - Aydın’da düzenleyen şirketimiz, ülkemizin birçok bölgesinde fuarlar düzenlemiş olup sektörün kuşkusuz en tecrübeli organizasyon firmasıdır.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olan 18. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 01 – 05 Şubat 2023 tarihlerinde, 74 Ülkeden 449 katılımcısı ile 105.716 ziyaretçisine beş gün boyunca ev sahipliği yaptı.

Özellikle yabancı alım heyeti akınına uğrayan Agroexpo sayesinde firmalar, fuarda yer almaktan dolayı katılımlarının çok büyük prestij kazancı olduğunu yorumluyorlar.

ALIM HEYETLERİ İLE YAPILAN TİCARİ ANLAŞMALAR REKOR SEVİYEDE

 

Sudan, Somali, Lübnan, Irak, Katar, Filistin, Mısır, Fas, Ürdün, Gürcistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Moritanya, Nijerya, Yunanistan, Cezayir, Nijer, Tunus, İspanya, Almanya ülkelerinden toplamda 164 yabancı firma temsilcisi ve yüzlerce Türk firma katılımcısı; Orion Fuarcılık A.Ş. tarafından ve T.C. Ticaret Bakanlığı himayesinde, Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile düzenlenen ‘Alım Heyeti İkili Görüşmeleri’ nde rekor seviyede ticari anlaşmaya imza attılar. 

3 gün süren ikili görüşmeler, 2 milyar doları geçkin bir iş hacmi gerçekleşmesine olanak sağlayarak sektöre adeta can suyu oldu. Dünya’nın dört bir yanından ziyarete gelen yabancı firma temsilcilerinden büyük ilgi gören fuar, aynı zamanda katılımcı firmalar tarafından da tam not aldı.

 

2024 YILINDA DÜNYA TARIMI YİNE 19. KEZ AGROEXPO’DA BULUŞACAK

AGROEXPO, 30 Ocak - 03 Şubat 2024 tarihleri arasında Türk tarımını dünya tarımı ile 19. kez buluşturmaya hazırlanıyor.

2024 yılında yine Türkiye’nin en büyük fuar alanı olan Fuar İzmir’de 110 bin metrekarelik kapalı alan içerisinde 15 holün tamamında düzenlenecek olan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı; 18. yılında yurtdışından önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları, yerli ve yabancı traktör üreticileri başta olmak üzere tüm sektör temsilcilerini ve çiftçilerimizi Ege’nin incisi İzmir’de ağırlayacak.

bottom of page