TÜRKİYE’NİN PEYNİRLERİ AGROEXPO’DA SERGİLENECEK

İzmir’de 1 – 4 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük tarım fuarından biri olma özelliğini taşıyan uluslararası tarım ve hayvancılık fuarı AGROEXPO, 13. kez Avrupa’nın en iyilerini Fuar İzmir’de ağırlamaya hazırlanıyor.

Agroexpo, dünyada hızla gelişen süt ve et sektörlerine yönelik; kesim, işleme, dolum, soğutma, depolama, lojistik ve ambalaj konularına yenilikçi çözümler üreten firmaları ve nitelikli ziyaretçileri 2018 yılında ilk kez “Süt, Et ve Teknolojileri Özel Bölümü” nde buluşturmaya hazırlanıyor.

Süt, Et ve Teknolojileri Özel Bölümü’nde peynir üreticileri de bir araya gelecek. Önde gelen şirketlerin dahil olacağı sunumlarla, Türkiye’de üretilen tüm peynir çeşitleri tüketicinin beğenisine sunulacak vet üm katılımcılar bölgesel peynirlerini binlerce ziyaretçiye tanıtma fırsatını yakalayacak.

Yerli ve yabancı firmaların 60 ülkeden 285 bin ziyaretçi ile buluşması öngörülmekle beraber, düzenlenen ziyaretçi organizasyonları ile Türkiye’nin bütün bölgelerinden ve yurtdışından üreticilerin ve sektör temsilcilerinin fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.